Samsung, pilinde yanme ve ısınma problemi olan modelleri için dünya çapında satışını durdurup toplatmaya başladığı Galaxy Note 7 akıllı telefonlarını Türkiye’de ne zaman değiştirmeye start vereceğini açıkladı. 2 Eylül’de Türkiye’de de toplanmayan başlayan akıllı telefon, Ekim ortasından itibaren yeni ve sorunsuz Note 7‘ler ile değiştirilmiş olacak. Değişim programından yararlanmak isteyen Note 7 kullanıcılarının şimdiden kayıtlarını gerçekleştirmesi bekleniyor. Değişim sırası gelene kadar da riski sıfırlamak amacıyla pile şarj sınırı getiren bir yazılım güncellemesi önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

Samsung Türkiye’den yapılan açıklamada Ekim ortasında yeni seri Galaxy Note7’lerin raflarda yerini alacağı ve eski cihazların bunlarla değişimin başlanacağı belirtildi. Yeni seri Galaxy Note 7’lerde aynı sorunun yaşanmayacağı ‘garantisi’ veren şirket, değişim programından yararlanmak isteyen kullanıcıların 444 77 11 numaralı Samsung Çağrı Merkezi’ni arayarak Değişim Programına kayıt yaptırmasını istedi.

samsung-galaxy-note7

Yeni seri cihazları eskilerinden farkılaştırma amacıyla kutuda yer alan ve IMEI numarası bulunan etiketin üzerinde cihazın yeni seriye ait olduğunu işaret eden bir siyah kare yer alacak, ayrıca cihaz bildirim çubuğundaki pil simgesi ‘yeşil’ renkle renklendirilmiş olacak.

Şirket ayrıca 25 Eylül itibariyle Türkiye’deki eski seri cihazlara bir yazılım güncellemesi iletecek. Bu yazılımla pil dolum limitini yüzde 60’la sınırlandıracak. Değişim programının detayları için program için hazırlanan bilgilendirme ve kayıt sayfası ziyaret edilebilir.