Facebook’un ekim ayında kullanıma sunduğu GameFace özelliği sayesinde kullanıcılar takımlarının logolarını profil fotoğrafı olarak kullanabiliyorlar. Paris’te meydana gelen terör saldırısı sonrası tüm dünyanın dikkatini çeken Gameface’te Amerika ve Avrupa’daki birçok spor takımı bulunuyor.

Facebook, Türkiye’den ise Gameface kapsamına ilk olarak Fenerbahçe‘yi kattı. Fenerbahçe resmi Facebook sayfasında “Sana özel hazırlanan profil fotoğrafı çerçeveni kullan, herkes Fenerbahçe sevdanı görsün!” sloganını paylaştıktan çok kısa bir süre sonra on binlerce Fenerbahçe taraftarı takımlarının logosunu profil fotoğrafı yaptı.

fenerbahçe-gameface

Facebook Gameface’e Fenerbahçe de katıldı

Gameface’in kullanımı çok basit. Bu değişikliği yapan ve profil fotoğrafını Gameface ile değiştirenler haber akışınıza düştüğünde, alt bölümdeki “şimdi dene” butonuyla siz de Gameface’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

facebook-gameface

Seçilen profil fotoğrafları ‘geçici’ olma özelliği bulunuyor. Profil fotoğrafınızı ayarlarken dilerseniz 1 saatlik, dilerseniz de 1 günlük veya 1 haftalık seçebiliyorsunuz. Böylece süre sona erdiğinde otomatik olarak eski profil fotoğrafınıza dönüş yapıyorsunuz. Ancak isterseniz sürelendirmeme şansınız da var.

Gameface’de La Liga, NCAA, MLB, İtalya Seria A, Brezilya Ligi, NASCAR, Davis Cup, Premier Lig, Fransa 1. Lig ve Süperlig bulunuyor. Facebook’un kısa süre içerisinde Galatasaray, Beşiktaş ve diğer Süperlig ekipleri için de Gameface özelliği kapsamına alması bekleniyor.